Zioła

 • Zobacz wszystkie | Strony: Zioła
 • Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum)

  Zioła

  Jest to najstarsza z przypraw uzywanych przez człowieka. Aromatyczne, pachnące czosnkiem liście zawierają dużo witaminy C, pobudzają apetyt. Stosowane są jako składnik wiosennych zup, można je też dodawać do sałatek i kisić oraz marynować w oliwie .
  Jest to równiez  bardzo cenna  roślina lecznicza  zawierająca bardzo duże ilości łatwo przyswajalnej siarki oraz żelaza. Ma działanie silnie bakteriobójcze, obniża cholesterol, przeciwdziała nadciśnieniu tętniczemu, zapobiega chorobom układu krążenia. Czosnkiem niedźwiedzim można wspierać kuracją leczniczą górnych dróg oddechowych.

  Sadzonki ukorzenione w donicach DK9 wiosną 2014

  Cena:5.00
 • Kozłek lekarski (Valeriana officinalis)

  Zioła

  Kozłek lekarski występuje  dziko na błotnistych łąkach, nad brzegami rzek i w wilgotnych lasach praktycznie na obszarze całej Europy , Azji a ponadto Ameryki Połnocnej. Jest byliną bardzo cenioną w ziołolecznictwie: wyciąg z kłaczy i korzeni stosowany w stanach wyczerpania nerwowego, napięcia i lęku, w trudnościach w zasypianiu, w histerii, w bólach żołądka, jelit i wątroby.

  Duże sadzonki w donicy D12

  Cena:5.00
 • Melisa lekarska (Melissa oficinallis)

  Zioła

  sadzonka fotka z maja

  Jest bardzo cenną rośliną leczniczą,kulinarną i miododajną, którą warto posadzić w każdym ogrodzie. Jako roślina lecznicza  ma działanie uspokajające stosowana  do leczenia bezsenności,  depresji , nerwicach, bólach głowy. Pomaga również przy rozstrojach  żołądka i przewodu pokarmowego.

  Sadzonki w donicach D12.

  Cena:6.00
 • Mięta jabłkowa

  Zioła

  zdjęcie z początku lipca

  Mięta nalęży do bardzo cennych roślin o właściwościach leczniczych oraz rzyprawowych i jest uzywana przez ludzi od najdawniejszych lat.

  Zawiera witaminę C i A oraz żelazo, wapń, potas, magnez.
  Ma działanie uspokajające, przeciwskurczowe, przeciwwymiotne, dezynfekujące, przeciwbólowe, pobudzające wydzielanie soków trawiennych i bakteriobójcze.

  Świeże lub suszone liście mięty mogą stanowić przyprawę do sałat, ryb, farszów mięsnych. . Cena dotyczy sadzonek w donicyc D12 

  Cena:6.00
 • Szczypiorek czosnkowy ,Czosnek orientalny, (Allium tuberosum) dwuletnie sadzonki

  Zioła

  Wieloletnia bylina z rodzaju trzy w jednym tzn piena i a przy tym bardzo uzyteczna kulinarnie oraz leczniczo. Calkowicie mrozoodporna oraz o niewielkich wymaganiach do uprawy w ogrodzie oraz w donicach na tarasach i balkonach .

  Cena dotyczy sadzonki conajmniej dwuletniej , ukorzenionej w donicy DK9.Dostepna jestez opcja wiekszych sadzonek w donicach D12. 

  Cena:5.00
 • Szczypiorek zwyczajny Allium schoenoprasuma

  Zioła

  dwuletnia w D12

  Szczypiorek jest to  bylina bardzo bogata  w witaminy C i B2, a także sód, potas, żelazo, fosfor i karoten. Nadaje naszym potrawom smaku i piękna,  przyspiesza trawienie, obniża ciśnienie oraz wzmaga apetyt.
  Jako roślina nie ma większych wymagań glebowych , bezproblemowa w uprawie ciaglośc zbiorow od wiosny do jesieni co 3tygodnie .Oprócz uprawy w ogrodzie doskonale nadaje się do uprawy w donicach na balkonach tarasach oraz zimowego pedzenia naokniewkuchni.

  Cena dotyczy ubiegłorocznych sadzonek w donicy DK9 . Dostepne również większe w D12 po 6zł

  Cena:4.00
 • Zobacz wszystkie | Strony: Zioła