Regulamin

O SOBIE

Uprawą oraz sprzedażą traw ozodobnych  zajmuję się od lat dziewięćdziesiątych   

Sadzonki, które sprzedaję są mojej produkcji a ponadto uprawiam je u siebie w gruncie więc zawsze można liczyć na wiarygodne rady o ich uprawie wypływające z własnych doświadczeń a nie tylko wyczytanych w sieci informacji. Gwarantuję nie tylko dobrą  jakość sadzonek ale również dobrą cenę na zakupiony towar.

KONTAKT 

W ciągu dnia dnia zajmuję się uprawą i mnożeniem roślin, pakowaniem paczek. Na komputer mam czas dopiero wieczorem po 21 i dlatego dopiero wieczorem odpisuję na zapytania, opracowuję zamówienia, wysyłam informację o zaksięgowaniu wpłaty i wysłaniu przesyłki.

Poczta elektroniczna  jest dla mnie najwygodniejszym  sposobem kontaktowania się ze mną.

Telefon komorkowy (502 272737)  prosiłbym aby w sprawach innych niż wysłane paczki dzwonić dopiero po 17.Nie sprawdzam wiadomości W POCZCIE GŁOSOWEJ, nie czytam SMSów o ile nie uzgodnimy w rozmowie ,że bedzie taki SMS lub MMS

ZAMAWIANIE I REALIZACJA ZAMÓWIEŃ

Po złożeniu zamówienia, automat wysyła szczegóły zamówienia ale proszę poczekać do wieczora i podsumowania ode mnie wraz z kosztami wysyłki. Może się bowiem zdarzyć, że jakąś pozycję wysprzedałem albo z jakis innych względów jest ona czasowo niedostępna a nie zdążyłem wycofać jej ze sprzedaży w sklepik lub jest dostepna na te chwilę w opcji większych lub mniejszych doniczek

Większość uprawianych traw jest dostępna w 2-3 czy więcej opcjach wielkości doniczek. Większa doniczka  przekłada się na wiekszą, dorodniejszą sadzonkę oraz na wyższą cenę. Zazwyczaj mam też mniejsze czyli tańsze sadzonki niż oferowane i proszę pytać w komentarzu bo aktualna wersja   wersja sklepiku nie pozwala na dokonanie wyboru opcji mniejszych czy większych sadzonek.

W opisie zawsze podaję jakiej wielkości sadzonki dotyczy cena  i można zapytać o dostepność większych lub mniejszych opcji. Wysyłkowo sprzedaję tylko sadzonki w donicach do 5litrów.

Najwieksze opcje w kilkunastolitrowych lub kilkudziesieciolitrowych pojemnikach dostępne są tylko u mnie na miejscu . 

Maksymalnie jedna paczka może ważyć 31,50kg i przyjmuję, że maksymalnie w jednej  paczce mogę w jednej paczce do 60 doniczek ale dotyczy to tylko sadzonek traw niskich, na lekkim suchym podłożu.

Zamówienia w których łączna waga sadzonek przekracza 30 kg dzielę na dwie lub więcej paczek.

Po wysłaniu podsumowania czekam na dokonanie wpłaty za sadzonki wraz z kosztem  wysyłki na konto w BZWBK

Tadeusz Smal
Dworcowa 9
64-320 Buk
32 1090 1346 0000 0001 0193 5861

W opisie przelewu proszę podać  swoje nazwisko, imię oraz dla kontroli liczbe zakupionych sadzonek.
Wpłaty opisane w  sposób uniemozliwiający dopasowanie wpłaty do transakcji w bazie danych zapisuje w odpowiednim folderze i czekam aż osoba Kupująca zainteresuuje się dlaczego nie otrzymała paczki. 

Po otrzymaniu wpłaty potwierdzam ten fakt e-mailem i najpóżniej następnego dnia  wysyłam paczkę z sadzonkami.

 Jeżeli chodzi o wysyłkę w trybie pobrania to zasadniczo oczywiście je wysyłam ale ... paczki pobraniowe pakowane są na końcu, po zakończeniu pakowania paczek na zamówienia na które dokonano zapłaty.

W sezonie czyli praktycznie  od kwietnia do pażdziernika mam zazwyczaj nadkomplet paczek do zapakowania i praktycznie jedynie na poniedziałki mogę ewentualnie zgodzić sięna wysłanie paczki w trybie paczki płatnej kurierowi.

 Zastrzegam sobie, że w sytuacjach wyjątkowych naprzykład obfitych opadów deszczu bęe mógł wysłać paczkę dzuien czy dwa później bo doniczki z sadzonkami nie mogą być zbyt nawilżone 

wyjątkowych np obfite opady deszczu zastrzegam sobie możliwość wysyłki z opóźnieniem . Doniczki z sadzonkami stoją u mnie na zewnatrz i gdy są zbyt mocno nawiożone to nie nadają się do wysylki gdyż rozmoczyłyby karton opakowania.  

8.Paczki staram się pakować bardzo solidnie tak aby roslinki dotarły nieuszkodzone do adresata. Jest to potwierdzane w komenatrzach na allegro jak rownież w opiniach na różnych forach internetowych zwiaząnych z ogrodami. ednak żeby nie były w drodze zbyt długo , paczki z roślinami wysyłam od poniedziałku do czwartku.Wysyłka paczki w czwartek zawsze jest obarczona ryzykiem, że paczka może z jakis niezależnych ode mnie przyczyn nie dotrzeć do adresata w piatek.Roslinki na drogę są zabezpieczone na taki wypadek i te dwa dodatkowe dni im nie powinno zaszkodzić.

9. Mam pozytywne nastawienie do ludzi i wszelkie reklamacje  staram się rozpatrywać pozytywnie  ale nalezy je złożyć do dwóch dni od daty otrzymania przesyłki. Zawsze ze wszystkim można się ze mną dogadać o ile rozmawia się spokojnie i rzeczowo.

10. Na każdym etapie można zrezygnować z realizowac ji zamówienia oraz relizowac je w dogodnym dla osoby Kupujacej terminie. Nigdy się nie przypominam i nie molestuję osoby , które złożyły zamówienie aby dokonać wpłatę. Niezrealizowane zamówienia sa kasowane zkomputera po 2 miesiącach   o ile nie zastrzegło późnioejszego dokończenia transakcji.

11. Po wysłaniu paczki i otrzymaniu informacji o jej otrzymaniu kasuję wszystkie dane o zamówieniu.Danych adresowych Klientów nie przetwarzam ani nikomu nie udostępniam.  

 12. Zakupy w sklepiku trawki.pl , na allegro oraz tymi poprzez e-mail można łączyć i wysyłać w jednej przesyłce.

13. Paczki wysyłam tylko w opcji paczek kurierskich firmą DPD.

14. Wysokość sadzonek zmienia sie w sezonie w sposób bardzo znaczący . Juz w lipcu niektóre sadzonki mają po 100 -150 centymetrów wysokości.Zastrzegam sobie prawo przycięcia rosliny tak aby miesiciała sie w karotnie opakowania.

 które standardowo ma 80-90cm wysokości.   

15. Koszt wysyłki sadzonek o wysokości ponad 100cm będzie uzgadniany odrębnie  

w oparciu nie tylko o wage paczki ale również wysokość sadzonek.

 

16.Przedstawiona oferta w sklepie nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, jest jedynie zaproszeniem do rozpoczęcia rokowań (zgodnie z art. 71 k.c.). Zastrzegam sobie prawo do niezrealizowania zamówienia.