Szczypiorek czosnkowy ,Czosnek orientalny, (Allium tuberosum) dwuletnie sadzonki

Zioła

Cena:5.00
tak

Szczypiorek czosnkowy, szczypior chiński,czosnek orientlny 

Allium tuberosum 

Jest to wieloletnia bylina pochodząca z Chin, gdzie jest powszechnie uprawiana i spożywana na dużą skalę ze względu na cenne własciwości kulinarne a także lecznicze.Ze względu na piękne kwiaty ma również duże walory dekoracyjne.Nie jest trudny w uprawie i oprocz uprawy w przydomowych ogórdkach bez wiekszych problemow można go uprawiac w doniczkach na balkonach i tarasach. Szczypiorek czosnkowy rośnie dobrze właściwie w każdych warunkach.
Nie ma wielkich wymagań glebowych ale oczywiście lepiej i szybciej rośnie na glebach zyznych wilgotnych  o pH zbliżonym do obojętnego. Najlepsze stanowisko do jego uprawy to miejsca słoneczne ale dobrze toleruje lekko cieniste. Jest w pełni mrozodporny,   znosi spadki temperatury do - 40°C.

Stanowisko: słoneczne do półcienistego
Wysokość:  do 20-25 cm
Liść: ciemnozielony,  bardzo aromatyczny o zapachu czosnku,
Kwiaty: białe
Gleba: żyzna , wilgotna 
Mrozoodporność: roślina całkowicie mrozoodporna,
Zastosowanie: roślina bardzo użyteczna kulinarnie i leczniczo
Uwagi i porady uprawowe: Szczypior czosnkowy bardzo dobrze mnozy sie z nasion ale ale w pierwszym roku po wysianiu roslinki sa bardzo słabe  i trzeba czekac do kolejnego sezony aby zaczac zbiory. Dlatego lepiej zakupić jest gotowe , ukorzenone w donicach sadzonki , które mają już 2-3 lata i dadza plon juz tym roku
Fotografia przedstawia  wygląd sadzonki wiosną w  1 kwietnia 2015

Koszt wysłania 1szt
: Cena dotycz sadzonki w donicy DK((9x9x10cm), ktorej koszt wysyłki to koszt wysyłki paczki  do 1 kg z tabelki poniżej. Mam też opcję  wiekszych sadzonek w D12 po 5zł.
 

Ostatnio odwiedzane produkty

Carex caryophyllea 'The Beatles'
5.00