Lavandula angustifolia Munstead

Lawenda

Cena:5.00

L.angustofolia Munstead stain jest piękną, obficie kwitnąca krzewinką osiągającą wysokość 40 -50 cm. Liście wąskie, pachnące, zielone i zimotrwałe.
Kwiaty ciemnofioletowe ,pachnące, zebrane są w kłosowaty kwiatostan, który zdobi roślinę od czerwca do września. Kwiaty przydatne są do komponowania świeżych i suchych bukietów.
Są to sadzonki generatywne w donicach D9
StanowiskoLawenda wymaga gleby średnio wilgotnej, piaszczystej lub żwirowato-gliniastej.Lawenda nie lubi nadmiaru wilgoci, zastoiskowej wody. Rosnąc na nasłonecznionym, ciepłym miejscu odwdzięczą się pięknym kwitnieniem. Wiosną wskazane jest cięcie krzewinki.
Zastosowanie: Lavandula angustifolia Mustead stain jest jedną z najszybciej rosnących odmian lawend . Nadaje się do sadzenia w ogródkach skalnych, na skarpach, rabatach, w kącikach z roślinami aromatycznymi. Można wykorzystać je jako rośliny obwódkowe, do zakładania niskich, strzyżonych żywopłotów, jak również do wysadzania w pojemnikach. Używa sie jej również w tzw woreczkach zapachowych
Opis sadzonek Sadzonki są w doniczkach D9 , z wysiewu jesienią 2006r, wielkości jak na foto poniżej. Sadzonki będą kwitły w tym roku.

 

Ostatnio odwiedzane produkty

Deschampsia cespitosa 'Bronzeschleier'
4.00
Briza media 'Russells'
4.50
Carex Graya
5.50