Pleioblastus fortunei Variegate

Bambusy

  • Pleiblatus fortunei w pierwszym roku
    Pleiblatus fortunei w pierwszym roku
Cena:15.00
  • wielkość sprzedawanej sadzonki
    wielkość sprzedawanej sadzonki

Pleioblastus fortunei Variegate jest odmianą niskiego bambusa dorastajacego do 70-100cm o charakterystycznych  białozielonych bialozielonych liściach.Jest to bambus rosnący w poszyciu dżungli i dlatego niezbyt lubi pełne słońce, najlepiej jakby rósł w cieniu lub półcieniu tzn mając słońce  w  godzinach porannych lub popołudniowych.

Lubi glebę żyzną, wilgotną , przepuszczalną.

Jest to roslina zimozielona i mrozoodporna jednak w  długie, bezśnieżne i mroźne zimy lna skutek tzw suszy fizjologicznej gdy zamarznięta przez kilka tygodni ziemia nie dostarcza  ulistnionej cżęści nadziemnej wody  to liście mogą nawet całkowicie zaschnąć ale w  maju ponownie wyjdą na starych oraz nowych pędach. Zasypana śniegiem lub okryta agrowłokniną przezywa zimy bez większych uszkodzeń liści

Rozmanażanie tylko poprzez podział kępy. Rozratsa zgodnie z ogólną zasadą dla bambusów, że sadzonka po podziale w pierwszym sezonie stoi , w drugim biegnie a od trzeciego skacze. 

Zastosowanie: sprawdza sie jako roślina okrywowa pod drzewami lub w sąsiedztwie roślin o ciemnych, zielonych lisciach. Doskonale nadaje sie do uprawy w donicach na cienistych balkonach i werandach . 

Oferowane aktualnie sadzonki byly zrobione wiosną 2014 i są ukorzeniuone w doniczkach D14 o pojemnosci 1,2 litra . Zdjecie wielkości sadzonek było zrobione jesienia 2014.