Arundo donax Golden Chaim

Trawy ozdobne

Cena:10.00

Arundo donax( Trzcina laskowa, laskówka) jako gatunek jest wyższą z zielnych traw dorastająca na stanowiskach naturalnych Azji południowo-wschodniej nawet do 10 m i około 5 cm grubości łodyg.
Oznacza się ona wielką witalnością i przeżywalnością dzięki którym można uprawiać ją również w gruncie w dużo chłodniejszych rejonach min na terenie całej Polski bo odbija z ziemi nawet po najmroźniejszych zimach .


Odmiana Golden Chaim charakteryzuje sie kolorowymi, zółtymi zielonymi , podłużnymi paskami na liściach

Wysokość: w Polsce 2-3 m
Stanowisko: słoneczne
Gleba : wilgotna , żyzna
Podlewanie: obfite albo wręcz można posadzić w wodzie
Mrozoodporność w zimniejszych rejonach Polski wymaga lekkiego okrycia. U siebie w okolicach Poznania nie okrywam jej na zimę i uprawiam nieprzerwanie od 2003 roku

Zastosowanie : Bardzo ładnie i oryginalnie wygląda posadzona nad brzegiem oczka , lub jako soliteiera na trawniku czy rabatach bylinowych tworząc zielone tło.
Sadzonka będąca przedmiotem aukcji jest w doniczce D12 wagi około 1,5 kg i ma kilka łodyg . Mam też większe sadzonki w donicach C5 z dwumetrowej wysokosci łozami oraz młodzież w DK9 w cenie zależnej od wielkości w danej chwili . Wysyłkowo sprzedaję sadzonki z łozami nie wyższymi niż 1 m.
Koszt wysłania 1szt  w doniczce DK12: paczka z zakresu 1-2 kg W przypadku zakupu kilku pozycji uprzejmie proszę o kontakt na priv w celu ustalenia łącznej wagi i związanego z tym kosztu wysyłki