Arundo donax (Trzcina laskowa)

Trawy ozdobne

Cena:10.00

Arundo donax( Trzcina laskowa)Laskówka
Najwyższa z zielnych traw dorastająca na stanowiskach naturalnych Azji południowo-wschodniej nawet do 10 m i około 5 cm grubości łodyg.
Oznacza się ona wielką witalnością,  dzięki której można uprawiać ją również w gruncie w dużo chłodniejszych rejonach min na terenie całej Polski. Oczywiście, że nie urośnie ona u nas tak wielka jak w Indiach bo zamiera zimą u nas jej część nadziemna ale dzięki solidnemu systemowi korzeniowemu(długi mięsisty korzeń ) odbija z ziemi nawet po najmroźniejszych zimach .
Błękitno zielone liście około 3-5 cm szerokości i 30-80 cm długości , wyrastają naprzemiennie po obu stronach łodygi . Kwitną 2 letnie łozy ale ze względu na obumieranie po pierwszych przymrozkach nie można u nas liczyć na kwitnienie.
Oprócz walorów ozdobnych wiele walorów użytkowych : z jej wysuszonych łodyg robi się instrumenty piszczałkowe oraz bardzo lekkie i wytrzymałe laski, od których wzięła się jej polska nazwa Laskówka,TRZCINA LASKOWA.
Wysokość: w Polsce 3-5 m
Stanowisko: słoneczne lub lekki półcień
Gleba : wilgotna , żyzna
Podlewanie: obfite albo wręcz można posadzić w wodzie
Mrozoodporność w zimniejszych rejonach Polski wymaga lekkiego okrycia. U siebie w okolicach Poznania nie okrywam jej na zimę i uprawiam nieprzerwanie od 2003 roku

Zastosowanie : Bardzo ładnie i oryginalnie wygląda posadzona nad brzegiem oczka , lub jako soliteiera na trawniku czy rabatach bylinowych tworząc zielone tło.
Sadzonka będąca przedmiotem aukcji jest w doniczce D11wagi około 1,5 kg i ma kilka łodyg .

Na miejscu dostepne są wieksze sadzonki z łodygami rzedu 2 metrów wysokości. 
Koszt wysłania 1szt : paczka z zakresu 1-2 kg W przypadku zakupu kilku pozycji uprzejmie proszę o kontakt na priv w celu ustalenia łącznej wagi i związanego z tym kosztu wysyłki